درباره زیپو بیشتر بدانید

کارتن پستی و پاکت پستی عمده بار  حس خوب بسته بندی

زیپو Zippo مارک تجاری فندک بنزینی است که از ۱۹۳۲ (میلادی) در ایالتی به نام پنسیلوانیا آمریکا تولید می‌شود.

درباره زیپو بیشتر بدانید
درباره زیپو بیشتر بدانید

فندک زیپو با کارایی بسیار بالایی ساخته شده است، فندک مخصوص شمع، فندک با سوخت بوتان و فندک با سوخت بنزینی که معروف‌ترین نوع آن میباشد. لازم بذکر است سایر لوازمی مثل زیرسیگاری زیپو، سنگ آتشزنه، سوخت مایع برای فندک‌های شیک و معمولی و نوعی از فندک بسیار کارآمد برای گرم کردن دست از محصولات تولید شده زیپو هستند.

فندک بنزینی zippo دارای انواع مختلفی رنگ و طرح است. این فندک شامل یک بدنه فلزی خارجی که با یک لولا به در آن وصل شده، یک قطعه داخلی فلزی که در داخل آن مقداری پنبه، فتیله نسوز، فنر مخصوص سنگ آتشزنه و یک ضامن برای بازکردن در فندک است.

تاریخچه شرکت زیپو
از بنیان گذار شرکت زیپو یعنی آقای جورج جی بلایزدل گرفته تا تمامی کارکنان و کارمندان این تولیدی و مشتری ها، خریداران و کلکسیون دارهای محصولات شرکت Zippo که همگی در تاریخ این شرکت نقش اساسی و کلیدی داشته اند . وفاداری آنها باعث شده است که شرکت بزرگ و قدرتمند زیپو آمریکا بتواند به یکی از معروف ترین نمادهای تجاری آمریکایی در سر تا سر دنیا تبدیل گردد.

بعد از گذشت سالیان سال از تاسیس شرکت زیپو ، هنوز هم یکی از پرطرافدارترین شرکتهای دنیاست

زیپو از کجا به وجود آمد :
دهه 1930 به وجود آمدن فکر اصلی طراحی و تولید زیپو در بردفورد، پنسیلوانیا آمریکا آغاز شد. آقای بلایزدل روزی در تماشای استفاده دست و پا گیر فندک اتریشی دوست بسیار صمیمی خود مشغول بود که ناگهان باعث ایجاد ایده تولید ابتدایی این فندک گردید. آقای بلایزدل خاطر نشان می کند فندک اتریشی به دلیل نوع دودکش خود حتی در باد هم به خوبی کار می کرد، اما ظاهر و طراحی آن فندک اتریشی ناکارآمد و سودمند نبود. فندک به منظور کا کردن نیاز به استفاده هر دو دست داشت و سطح فلزی نازک آن که به راحتی خم شده و تغییر شکل می داد. در اواخر سال 1932، آقای بلایزدل تصمیم به بازسازی و باز طراحی فندک اتریشی مذکور گرفت . او در ابتدا یک جعبه قوطی شکل به صورت مکعب مستطیل کوچک ساخت و یک درب لولایی مانند نیز به بالای آن متصل کرد. وی طرحی را که دودکش نامیده می شد و از شعله فندک محافظت می کرد را در طراحی خود حفظ کرد و آن را طوری که خود در نظر داشت با طراحی نمود.
نتیجه کار یک فندک بسیار زیبا بود که به راحتی و بدون در دسر با یک دست می توانست مورد استفاده قرار بگیرد. نام ((زیپو)) توسط خود آقای بلایزدل انتخاب گردید. او کلمه زیپ را دوست می داشت، به همین منظور با توجه به علاقه وافر خود تغییراتی جزئی در این کلمه ایجاد نمود تا اینکه در واژه جدید خود که از زیپ الهام گرفته شده بود متوقف شده و کلمه ((زیپو)) را برای شرکت خود انتخاب نمود، به گفته خود ایشان این کلمه در واقع احساس پیشرفت و تکنولوژی را دارا می باشد.

بنزین زیپو در فروشگاه عمده بار

فندک جدید طراحی شده توسط آقای بلایزدل با قیمت 1.95 دلار فروخته شد و به منظور رونق این محصول و همچنین کیفیت بالایی که در تولید آن صرف شده بود توسط ایشان گارانتی مادام العمر و بی قید و شرط را اعطاء نمود . و با شعار (( این فندک کار می کند یا ما آن را بطور رایگان تعمیر می کنیم)) شروع به فعالیت نمود. اولین فندک تولید شده شرکت زیپو که در سال 1933 تولید شده، در موزه شهر بردفورد به نمایش عموم در آمده است .

در اواسط دهه 30 میلادی نیز شرکت پلایش کندال در بردفرود، سفارش 500 فندک زیپو را صادر کرد. اعتماد تاریخ نگاران شرکت های صنعتی بر این باور است که این فندک ها اولین فندک های تبلیغاتی شرکت زیپو بوده که تولید شده است، و اکنون جزو کلکسیون های با ارزش محسوب می گردد.
جنگ جهانی دوم تاثیر عمیقی روی زیپو داشت و به محض ورود کشور ایالات متحده آمریکا به جنگ در سال 1941، شرکت زیپو تولیدات فندک برای مصارف خانگی و شخصی را متوقف کرده و تمام تولیدات خود را به ارتش ایالات متحده آمریکا اختصاص داد. این ابتکار عمل شرکت منجر به تولید فندک فولادی زیپو با پوشش کامل سیاه شد. این واقعیت که میلیون ها نفر از نظامیان آمریکایی فندک را با خود حمل می کردند، یک عامل بسیار مهم در ایجاد زیپو به عنوان یک برند آمریکایی در سر تا سر جهان بود .

تامین بازار نظامی منجر به توسعه کامل این کارخانه گردید به طوری که باعث شد شرکت زیپو از نظر مالی رشد فزاینده ای داشته باشد و سریعا رشد کند. در پایان جنگ جهانی دوم یعنی در سال 1945، زیپو دوباره به فروش فندک های خود در بازارهای مصرف بازگشت و تولید این فندک ها را برای مردم باز از سر گرفت. در این سال آقای بلایزدل در تبلیغ خود به منظور معرفی و بازاریابی فندک خود از طراحی خودرو و ماشین استفاده نمود. معرفی تاریخچه شرکت زیپو آمریکا

در تاریخ 1 اوت سال 1950 میلادی، شرکت زیپو دومین اختراع خود را با شماره 2517191 به ثبت رساند. طراحی فندک زیپو اصل آمریکایی اساسا تا به امروز با پیشرفت های جزئی باقی مانده و مورد استفاده قرار می گیرد. از اواسط دهه ی 50 میلادی، کد های تاریخ در پایین هر فندک Zippo اصل قرار گرفت. هدف اصلی این کدها کنترل کیفیت محصول بود ولی در اتفاقی جذاب این کدها به ابزاری ارزشمند برای کلکسیون دار ها تبدیل گردید. در سال 1956 شرکت زیپو فندک باریک تری را طراحی نمود که یک نقطه عطف در این شرکت محسوب می گردد. این نسخه کمی کوچکتر از فندک اصلی زیپو بوده و برای جلب توجه خانم ها طراحی شد ولی در کمال تعجب این مدل فندک حتی برای آقایان نیز مورد توجه قرار گرفته شد.

فندک زیپو طرح

دهه 1970 : فوت بنیان گذار شرکت
آقای بلایزدل در 13 اکتبر 1978 درگذشت. اون نه تنها به دلیل اختراع فندک زیپو، بلکه بخاطر سخاوت و روح مهربان خود در یادها ماند. پس از در گذشت اون، دخترانش تجارت او را به ارث بردند و با توسعه شرکت توانستند در دهه 1970، زیپو را به بازارهای خارج از کشور آمریکا گسترش دهند.

دهه 1980 : وارثان شرکت
در دهه ی 1980 این شرکت کاملا به وارث های آقای بلایزدل متعلق پیدا کرد. شش عضو خانواده بلایزدل از جمله دخترانش و فرزندان آنها.

کارخانه zippo در سال 1993 دو شرکت دیگر را خریداری کرد. که این کارها و فعایتها سالیان سال به طول انجامید و سر انجام این شرکت ها در سال 1995 میلادی به بردفورد منتقل شدند. این 2 شرکت تولید کننده چاقوهای سنتی، جیبی و تاشو و همچنین چاقوهای ورزشی به مناسبت یاد بودها بودند و کلکسیونی محسوب می شدند. همچنین در ژوئیه سال 1997 موزه زیپو در مساحتی حدود 15 هزار متر مربع شامل یک فروشگاه بزرگ و همچنین موزه آن افتتاح گردید. همچنین درون آن تعمیرگاه اصلی شرکت نیز قرار داشت که باعث می شد بازدید کنندگان از نحوه تعمیر فندک ها مطلع گردند.

فندک طرح m59 zippo .فندک زیبا . فندک لوکس . فندک با کیفیت عالی.

دهه 2000 : ثبت نام و لوگوی شرکت
در پاییز سال 2002،زیپو اسم و نشان خود را ثبت کرد. این کارکمک به محافظت ازنام تجاری در برابرتقلبات کرد. همچنین در اوایل سال 2000 زیپو اولین فندک چند منظوره ،که قابل شارژمجدد و سبک بود را ثبت کرد. مطالب فوق، توضیحات مربوط به شرکت زیپو آمریکا است که فروشگاه اینترنتی دوکان فا، برای شما دوستان و همراهان گرامی تهیه کرده است

دهه 2010 : رونق گرفتن و فروش زیاد شرکت Zippo
در فوریه سال 2010 برند زیپو،برای تولیدکردن سوخت فندکهای خود شرکت دیگری را خریداری کرد. در سال 2010 این شرکت یک گرم کن که تماما فلزی بود را معرفی کردو قسمت مربوط به محصولات خارجی را راه اندازی کرد. سوخت گرم کن های زیپو، مایع سبک Zippo بوده که باعث ماندگاری طولانی منبع گرما نبست به سایر محصولات موجود در بازار شده بود. گسترش زیاد و مداوم این برند در بازار های داخل کشور و هم در خارج کشور باعث افزایش فروش این برند در سال های 2011 و2012 شد.

در سال 2011،این شرکت دوباره رونق و گسترش یافت. و در سال 2012، در هشتادمین سال تولید ، این شرکت توانست بیش از 500 میلیون فندک را تولید وعرضه کند.. همچنین در سال 2012 این برند برای عملکرد بهترخود را بازسازی کرد. همچنین این برند در سال 2013 ،تجهیزات مربوط به کمپینگ و لوازم آتش نشانی را با نام خود افتتاح کرد.

دهه 2020 : قدرتمند شدن این شرکت

در حال حاضر اقای بلایزدل نوه ی جناب آقای جورج بی دوک ، تنهامالک این شرکت است. مدیرعامل این شرکت جناب مارک پاپ می باشد. محصولات متنوع باعث گسترش این شرکت شده است ودر حال حاضرلوازم جانبی سبکتری مطابق با سلیقه آقایان و خانم ها، با این برند تولید میکنند. تلاش این شرکت و برند برای تولید هرچه بهتره محصولات بی نظیراست.

بازگشت به فروشگاه

در فروشگاه ملزومات بسته بندی عمده بار اعلاوه بر فندکهای لوکس و لاکچری ، کارتن پستی، پاکت پستی و هر آنچه برای بسته بندی نیاز دارید را میتوانید تهیه کنید